Sposób użycia

SPEEDCLEANER® Opatentowaną miskę napełnić ciepła wodą do kreski maksymalnego poziomu(ok.0,6 l) i dodać kilka kropel jakiegokolwiek płynu do mycia naczyń. Zanurzyć płasko myjkę w misce, pocierając gąbką o źeberka znajdujące się na dnie tak, aby wytworzyła się piana. Wskazówka: w taki sposób w czasie pracy czyścimy również gąbkę. W zastępstwie miski SpeedCleaner można również użyć zwykłego naczynia, którego rozmiary pozwolą na zanurzenie myjki.

SPEEDCLEANER® Następnie przeciągnąć jednocześnie przyciskając gąbkę w lewo i prawo przez usytuowane wyżej źeberka do osączenia, aż gąbka przestanie kapać. Wskazówka: 2-3 krople płynu do naczyń umieszczone bezpośrednio na gąbce wzmagają tworzenie się piany.

SPEEDCLEANER® Jeśli szyby są mocno zabrudzone należy je przetrzeć wstępnie gąbką ( ściągacz gumowy nie może przylegać do powierzchni). Można to wykonać odchylając myjkę lekko do siebie lub używając obrotowego uchwytu przekręcić o 180 stopni i myć używając samej gąbki.

SPEEDCLEANER® Myjkę docisnąć do szyby tak, aby gąbka i gumowy ściągacz przylegały jednocześnie do szyby( położyć całą myjkę na szybie). Kciuk włożyć w zagłębienie uchwytu i lekko dociskając prowadzić myjkę po szybie, bez odrywania. Ruchem ciągłym czyścić wg wskazań na rys.5-11. Przy poziomym myciu powierzchni należy stale zwracać uwagę na prowadzenie myjki pod lekkim kątem – ukośnie, strzałka na obudowie myjki rys.12. Czyszczenie należy zakończyć w dolnym prawym lub lewym rogu szyby rys.10, po czym usunąć resztkę piany z krawędzi. Wskazówka: jeśli gąbka jest za sucha lub zbyt brudna , myjkę zanurzyć od czasu do czasu w misce. Gąbkę czyścić pocierając o źeberka znajdujące się na dnie , po czym osączyć i kontynuować pracę.

Obsługa uchwytu obrotowo-uchylnego SpeedCleaner model Plus i Profi.

Uchwyt obrotowo-uchylny jest szczególnie przydatny do czyszczenia wstępnego i w zastosowaniu z kijem teleskopowym. Czerwony element uchwytu wcisnąć kciukiem i przytrzymać. (rys.1)

Przekręcić i/lub uchylić uchwyt do pożądanej pozycji(rys.2 i 3).Zwolnić kciuk – uchwyt zaskakuje automatycznie.